תזונה

דרכי הטיפול

תזונה

כבר לפני כ-3,000 שנה רפואת האיורוודה השכילה להבין את תפקידה הקריטי של התזונה ככלי לריפוי מחלות ושמירה על הבריאות הפיזית והנפשית.
האיורוודה רואה במערכת העיכול האנושית מקור לכוח וריפוי, כמו גם הבסיס לאיזון שהופר וגורם לשלל בעיות ומחלות כרוניות. לפיכך, כוחותיהם הייחודיים של בני האדם באים לידי ביטוי גם במערכת העיכול שלהם, ולכן לכל אדם יכולות עיכול שונות בתכלית.

תזונה נכונה על פי האיורוודה

כמעט כל המזונות הטבעיים הם טובים. ישנם כאלו היוצרים חום, ומנגד מצויים מזונות מצננים.
התאמה אישית של התזונה מבוססת על חלוקה זו והיא משמעותית ביותר, לבריאות טובה ואורח חיים מונע מחלות. האיורוודה יודעת לזהות איזה מזון טוב לכל אדם. לדוגמה:
לחם – מוצר בסיסי זה יכול לאזן אדם אחד, וליצור הפרעות רבות אצל אחר.
בשר – חרף הנטייה שלה לתזונה צמחונית, רפואת האיורוודה תמליץ על אכילת בשר, כאשר האבחון יעלה שהוא תורם לריפוי בעיה מסוימת. יתרה מכך, טיפולי ניקוי מסוימים מבוססים על אכילת בשר (למשל למחלת הפיברומיאלגיה).
ירקות טריים – מתאימים לאכילה עבור אנשים מסוימים בזמנים מסוימים, למשל, אנשים שהכוח הרוחני דבק בהם, ושמעוניינים לקבל את מרב הפראנה – האנרגיה הגבוהה של ההכרה מהמזון.

ייעוץ אישי

כדי להגיע לתזונה הנכונה והמותאמת אישית, על האדם לעבור תהליך אבחון שמתייחס למכלול ההיבטים בחייו, כולל הטבע המולד ונסיבות משתנות.
הייעוץ האישי לתזונה נכונה ואורח חיים בריא במרכז אדם ומרפא מתחיל באבחון מקיף, הכולל תשאול יסודי ובדיקה גופנית של הפרמטרים החשובים לפי הרפואה האיורוודית.
לאחר התהליך האבחוני והבדיקה, תותאם התכנית הטיפולית על מרכיבי התפריט, צמחי המרפא המומלצים וההמלצות הנוגעות לפעילות גופנית.
אימוץ תזונה נכונה ואורח חיים בריא הוא תהליך עמוק שטומן בחובו הבטחה להרגשה טובה, בריאות ומניעת מחלות. אנחנו במרכז אדם ומרפא עומדים לרשותכם כדי להתאים, לייעץ וללוות אתכם ביישום והטמעת השינויים בדרך לחיים חדשים וטובים.